CÔTES DU RHÔNE

Červené víno
2022
AOP CÔTES DU RHÔNE

269 Kč
s DPH


O produktu

Velmi lahodné, plné a vyvážené víno. Barva je sytě červená, po provzdušnění se rozvine krásná a delikátní vůně. V chuti je víno sametové a šťavnaté, ovocné, s lehkými tóny pepře, čokolády a bylin. Moc příjemně se pije. Asi jedno z vůbec nejlepších vín ve své kategorii.

Na vinicích Domaine ROCHE na ploše 20 hektarů jsou pěstovány vinné keře o průměrném stáří 50 let. Hluboké kořenění umožňuje keřům získat maximum látek z půdy, což vínům dodává skutečnou příchuť Terroir. Vinice jsou situovány v obci Cairanne, mezi náhorní plošinou Garrigues, kde je půda tvořena červeným jílem a oblázky a je ideální pro pěstování odrůd Grenache a Carignan – a horskými svahy Montagne exponovanými k jihu, s bílým jílem a vápencem, což skvěle vyhovuje odrůdě Syrah.

Sklizeň hroznů je výhradně ruční, s pečlivým tříděním jednotlivých hroznů už během sběru, aby se minimalizovala délka kontaktu méně kvalitních bobulí s těmi nejlepšími. Ve sklepě jsou poté sklizené plody kompletně odstopkovány.

Víno z každého pozemku je zpracováváno odděleně, v betonových nádržích s regulovanou teplotou u odrůdy Grenache, a v nerezových nádržích s regulovanou teplotou u odrůd Syrah a starý Carignan.

Fermentace trvá od 20 do 25 dní při teplotách 24 – 26 °C.
Následně víno zraje 6 až 8 měsíců - odrůda Grenache v betonových nádržích a odrůdy Syrah a Carignan v nerezových nádržích.


Složení

Víno Côtes du Rhône je složeno z odrůd Grenache, Syrah a starý Carignan. Pochází z výběru mladších vinných keřů Domaine ROCHE, u nichž je výnos mezi 35 – 40 hl/ha.

Obsah alkoholu: 14,5 %

Doporučujeme podávat ve velkých sklenicích při teplotě 15 – 16 °C.


Doporučení

Víno se krásně snoubí zejména s červeným masem (hovězí, jehněčí, zvěřina) a s tradičními pokrmy provensálské kuchyně. 

TIP: Vyzkoušejte naše recepty

PROVENSÁLSKÝ CHLÉB FOUGASSE
https://www.francouzskydum.cz/cz/recepty/4-provensalsky-chleb-fougasse

CHLÉB S OŘECHY A ROKFÓREM
https://www.francouzskydum.cz/cz/recepty/47-chleb-s-orechy-a-rokforem


Dostupnost

Skladem
Kód: 0030
Zbytkový cukr suché
Barva červené