O nás

Milí přátelé, vítejte ve Francouzském domě.

Jak mnozí z vás víte, vína z oblasti jižní Rhôny dovážíme už skoro 20 let. Víno je náš každodenní zájem, záliba a radost. Vybíráme ho - a nové ročníky pravidelně ochutnáváme - osobně u vinařů. Mnozí z nich už jsou dnes naši přátelé. Všechna vína, která najdete na našich stránkách, pijeme i my. Žádná jiná nemáme, a když je vybíráme, tak s vědomím, že si sami každý večer jedno z nich otevřeme.

Za těch dvacet let se náš vztah ke kraji Provence prohloubil. Poznali jsme mnoho skvělých lidí a díky nim nahlédli do skutečného, každodenního života Francouzů. Postupně jsme objevili a oblíbili si i další místní výrobky – gastronomické, kosmetické a další - a rozhodli jsme se podělit se s vámi o všechno francouzské, co sami používáme a jsme přesvědčeni, že je to dobré a kvalitní. A abyste našli všechno pěkně pod jednou střechou, pustili jsme se do budování nové značky a zbrusu nových stránek www.francouzskydum.cz.

Najdete v něm jak vína z oblasti Côtes du Rhône a francouzské delikatesy, tak přírodní a kvalitní francouzskou kosmetiku a tradiční a ekologické prostředky pro péči o domácnost - většinou v bio kvalitě a certifikované nezávislou mezinárodní společností Ecocert. Všechny produkty jsme pro vás vybrali přímo u poctivých a ověřených výrobců, kteří ctí tradiční řemeslné postupy a jsou ohleduplní k přírodě.

Děkujeme vám za dosavadní, často dlouholetou přízeň, a věříme, že se vám bude v našem novém Francouzském domě líbit.

Neváhejte nám zavolat nebo napsat. Rádi vám poradíme s výběrem vína i ostatních výrobků a podělíme se s vámi o naše vlastní zkušenosti.

Ať vám od nás víno i delikatesy chutnají, a francouzské vůně přináší radost a pohodu, stejně jako nám.

Vaši

Eva a Zdeněk Málkovi


ZDENĚK  MÁLEK
Mánesova 1329/6
591 01 Žďár nad Sázavou 7
Tel.: 737 276 670
zdenek.malek@sattnet.cz

EVA MÁLKOVÁ
Mánesova 1329/6
591 01  Žďár nad Sázavou 7
Tel.: 770 102 559
evamalkova.vino@gmail.com