ČERNÉ OLIVY Z NYONS AOP 550g

Přirozeně vrásčité černé olivy z Nyons AOP* výjimečné kvality

329 Kč
s DPH


O produktu

Jedinečné a vzácné černé olivy z Nyons odrůdy Tanche jsou považovány za jedny z nejchutnějších na světě. Sbírají se v prosinci nebo v lednu, kdy jsou mírně přezrálé, jemně zvrásněné prvními mrazy, a zpracovávají se podle nyonské tradice výhradně s vodou a solí.

Jsou přezdívané « černé perly » a světovou proslulost si získaly svou výjimečnou chutí. Jsou pevné, masité a zároveň šťavnaté. Právem se už od roku 1968 pyšní evropským chráněným označením původu AOP*. Jediným konzervantem, který se při jejich zpracování používá, je sůl. Přesto jsou jen jemně slané (na rozdíl od většiny běžně prodávaných oliv).

* AOP (Apellation d'origine protégée) je registrované evropské ochranné označení původu zboží (zemědělských produktů) z frankofonních oblastí (Francie a Švýcarska), které garantuje tradiční původ potravinových výrobků.

Více o olivách z Nyons se dozvíte v našem blogu: https://www.francouzskydum.cz/cz/novinky-a-zajimavosti/51-cerne-olivy-z-nyons-%E2%80%93-svetovy-unikat
 

Složení

Složení: Olivy, sůl
Baleno v plastové krabičce, scezené po nasolení (bez nálevu)

Průměrné hodnoty na 100 g výrobku: Energie 1482 kJ / 361 kcal, tuky 37 g, z toho nasycené mastné kyseliny 3,97 g, mononenasycené mastné kyseliny 29,05 g, polynenasycené mastné kyseliny 2,3 g, sacharidy 0 g, z toho cukry 0 g, protein 2 g, sůl 4,57 g

Doporučení

Po otevření skladujte v chladu a spotřebujte během několika dní.

Dostupnost

Skladem
Kód: 0297
Hmotnost [g] 550