ČERNÉ OLIVY Z NYONS AOP 230 g

Přirozeně vrásčité černé olivy z Nyons AOP* výjimečné kvality.

169 Kč
s DPH


O produktu

Jedinečné a vzácné černé olivy z Nyons odrůdy Tanche jsou považovány za jedny z nejchutnějších na světě. Sbírají se v prosinci nebo v lednu, kdy jsou mírně přezrálé, jemně zvrásněné prvními mrazy, a zpracovávají se podle nyonské tradice výhradně s vodou a solí.

Jsou přezdívané « černé perly » a světovou proslulost si získaly svou výjimečnou chutí. Jsou pevné, masité a zároveň šťavnaté. Právem se už od roku 1968 pyšní evropským chráněným označením původu AOP*. Jediným konzervantem, který se při jejich zpracování používá, je sůl. Přesto jsou jen jemně slané (na rozdíl od většiny běžně prodávaných oliv).

* AOP (Apellation d'origine protégée) je registrované evropské ochranné označení původu zboží (zemědělských produktů) z frankofonních oblastí (Francie a Švýcarska), které garantuje tradiční původ potravinových výrobků.

Více o olivách z Nyons se dozvíte v našem blogu: https://www.francouzskydum.cz/cz/novinky-a-zajimavosti/51-cerne-olivy-z-nyons-%E2%80%93-svetovy-unikat
 

Složení

Olivy z Nyons AOP, voda, sůl (po nasolení přecezeno, bez nálevu)

Průměrné hodnoty na 100 g výrobku: Energie 1356 kJ / 330 kcal, tuky 33,6 g, z toho nasycené mastné kyseliny 4,29 g, sacharidy 9,5 g, z toho cukry 1 g, vláknina 0,3 g, proteiny 1,8 g, sůl 3,75 g

Doporučení

Po otevření skladujte v chladničce.

Dostupnost

Skladem
Kód: 0206
Hmotnost [g] 230