CAIRANNE 2016

Červené víno
2016
AOP CAIRANNE CRU

399 Kč
s DPH


O produktu

Apelace Cairanne se nachází v samém srdci Côtes du Rhône. A právě v této idylické krajině, mezi slunnými svahy, v horkém a suchém klimatu, vznikají plná a harmonická vína s bohatou vůní.

Cairanne je velmi plné a bohaté víno s nádherným aroma kandovaného červeného ovoce a příjemnými a hladkými tříslovinami. Vyrábí se z hroznů ze starých keřů, pěstovaných na 2-hektarové vinici na písečných a jílovito-vápenitých svazích, orientovaných na jihovýchod. Tento konkrétní terroir, který se nachází v srdci jižních svahů mezi Cairanne a Rasteau, je ve všech ohledech ideální k produkci vín určených k archivaci. Hrozny se sklízejí ručně a vinifikace trvá déle než měsíc. Víno dále zraje v kádích z nerezové oceli, aby se co nejvíce zachoval ovocný charakter tohoto cru.

Víno má velmi sytě granátovou barvu s purpurovými odlesky. Vůně je zprvu komplexní, po lehkém provzdušnění se rozvine aroma kompotovaných černých plodů a kandovaných třešní. Na patře pocítíme krásnou svěžest s přítomnými a dobře strukturovanými tříslovinami. Víno nabízí aroma černých plodů i pražených toastů v závěru. Je komplexní a dobře vyvážené, s dlouhým závěrem.

Doporučená teplota podávání: 16 - 17 °C

Zlatá medaile Concours Générale agricole PARIS

91+ Wine Advocate (Robert Parker)

90 - 92 Jeb Dunnuck


Složení

Složení:

60 % Grenache, 20 % Carignan, 20 % Mourvèdre

Alkohol: 15,5 %


Doporučení

Osobní degustační poznámka:
V roce 2009 se začalo vinařství orientovat na ekologické zemědělství za pomoci pana Philippe CAMBIE, vynikajícího enologa a poradce (bohužel nedávno zesnulého) a po letech poctivé práce se jednoznačně projevila kvalita. Ať už z vinic v obci Cairanne nebo Rasteau.

Dostupnost

Skladem
Kód: 0040
Zbytkový cukr suché
Barva červené