LANÝŽOVÝ KRÉM BIO 80 g

Lanýžová pasta Tartuffade s 2 % organického černého lanýže (Tuber melanosporum Vitt.) má krémovou konzistenci. Snadno se roztírá a přimíchává do pokrmů. Obsahuje kousky lanýžů o velikosti 2 až 3 mm.

319 Kč
s DPH


O produktu

Lanýžová pasta Tartuffade s 2 % organického černého lanýže (Tuber melanosporum Vitt.) má krémovou konzistenci. Snadno se roztírá a přimíchává do pokrmů. Obsahuje kousky lanýžů o velikosti 2 až 3 mm.

Krém využijete při přípravě pokrmů či k ozdobení a dochucení sýrů (zejména brie, camembertu, hermelínu). Lahodnou omáčku získáte tím, že pastu přimícháte k výpeku z masa. Můžete ji také například přimíchat do těstovin, rizota nebo míchaných vajíček (1 sklenička vystačí přibližně na 4 vejce).

Lanýž je podzemní jedlá houba, která vyrůstá v symbióze s hostitelským stromem (dub, líska, lípa, habr a podobně). Tento lanýžový krém obsahuje černovýtrusní lanýž, nazývaný také černý lanýž z Périgordu, je ve světové kuchyni vysoce ceněný pro své silné a zemité aroma. Roste pouze ve vápencových půdách v hloubce 1 až 30 centimetrů. Rodí se na jaře, roste od poloviny srpna a zralosti dosahuje až v prosinci, vrcholu pak v polovině ledna.

Tento lanýžový krém se vyrábí přímo ve francouzské Provence, pod přísným dohledem na bezpečnost potravin. Lanýže jsou francouzského původu, 100% certifikované jako BIO. Ingredience pochází z certifikovaného ekologického zemědělství.


 

Složení

Smetana 61 % (smetana*, stabilizátor: karagenan), máslo*, voda, kukuřičný škrob, přírodní lanýžové aroma, černý lanýž* 2 % (Tuber melanosporum Vitt.), extra panenský olivový olej*, sůl, pepř*

*Ingredience pocházející z ekologického zemědělství; certifikováno ECOCERT FR-BIO-01

Průměrné nutriční hodnoty na 100 g:
Energetické hodnoty: 1403 kJ/340 kcal, tuky: 35 g, z toho nasycené mastné kyseliny: 23 g, sacharidy: 4,6 g, z toho cukry: 1,8 g, bílkoviny: 1,6 g, sůl: 1,5 g
 

Doporučení

Uchovávejte při pokojové teplotě. Po otevření uchovejte při teplotě do 4 °C a spotřebujte do 3 dnů.

Ochutnejte také další špičkové produkty s černým lanýžem BIO:

Akátový med s černým lanýžem: https://www.francouzskydum.cz/cz/eshop/398-akatovy-med-s-cernym-lanyzem-bio-100-g

Balzamikový krém s černým lanýžem: https://www.francouzskydum.cz/cz/eshop/399-balzamikovy-krem-s-lanyzem-bio-150-ml

Extra panenský olivový olej s černým lanýžem: https://www.francouzskydum.cz/cz/eshop/427-bio-extra-panensky-olivovy-olej-&-cerny-lanyz-100-

Dostupnost

Skladem
Kód: 0397
Hmotnost [g] 80