ROMANAISE

Červené víno
2018 - BIO
CÔTES DU RHÔNE VILLAGES
Zlatá medaile MillesimeBIO

349 Kč
s DPH


O produktu

Výběr z hroznů odrůdy Grenache v dokonalé zralosti: elegantní, jemné a hedvábné víno, které je charakteristickým představitelem této hlavní odrůdy z oblasti údolí řeky Rhôny.

Vinice v Saint-Roman-De-Malegare se pěstují na stráních na kamenitých půdách složených z jílu a vápence, exponovaných k severozápadu. To dodává chuti vína lehkou svěžest. Toto cuvée je vyrobeno z hroznů starých vinných keřů odrůdy Grenache, které jsou pečlivě tříděné a odstopkované. Zpracování vína je dlouhé, aby se dosáhlo optimální extrakce, a probíhá v betonových nádržích. Víno zraje po dobu jednoho roku v 350-litrových sudech z francouzského dubu.

Barva vína je rubínová s purpurovými odlesky. Ve vůni je intenzivně cítit ovoce, lékořice a koření. Víno je pozoruhodně mohutné, elegantní, s dlouhým, aromatickým a kořeněným závěrem.

Doporučená teplota podávání: 16 °C
 

OCENĚNÍ:

2018:  Zlatá medaile Challenge MillesimeBIO

         89-91/100 Jeb DUNNUCK


Složení

Složení: 100 % Grenache

Alkohol: 14,5 %


Doporučení

Osobní degustační poznámka:
čistá odrůda Grenache není zase tak často k vidění (a hlavně k ochutnání). Když se k tomu přičte projev starých vinných keřů a lehčí dotyk dubu (sudy 350 litrů), je to velmi příjemný zážitek.

TIP: Vyzkoušejte naše recepty:
CHLÉB S OŘECHY A ROKFÓREM https://www.francouzskydum.cz/cz/novinky-a-zajimavosti/47-chleb-s-orechy-a-rokforem

Dostupnost

Skladem
Kód: 0035
Zbytkový cukr suché
Barva červené